-
Content Count
1001 -
Joined
-
Last visited
About turbojonas
-
Rank
Biloppretter - Volvo
- Birthday 04/29/1986
core_pfieldgroups_99
-
Interesser
bil
-
Modell (eks S4)
242 turbo
-
Biltype (eks Audi)
Volvo
-
Årsmodell (eks 1995)
1981
-
Yrke eller sivil status
Biloppretter, bilia forus
-
Motor (eks 1.6)
B230ft
-
Modifikasjoner (eks konfilter, eksos)
det vanlige.. alu ic, spesial chip, 531 m\ vx3 kam
-
Fylke
Rogaland
Contact Methods
-
Bosted
Stavanger
-
Noen som har kjøpt ZF kasse fra bakaxel.se?
turbojonas replied to Volvo240TurboInercooler's topic in 200 Serien
ellers takk du, kjøpte lamell av bakaxel.se, og den passet perfekt! holder nå på å lage spakstell og travers, så er ikke så lenge til den er klar -
Noen som har kjøpt ZF kasse fra bakaxel.se?
turbojonas replied to Volvo240TurboInercooler's topic in 200 Serien
hvorfor skal du bruke mekanisk kløtsj? hydraulisk er jo bolt on på kassa, og tilnermet bolt on på 240 -
drit i det der relè opplegget.. ALT lys går igjennom der utenom blink.. kjøp en ny bryter på volvo så varer den i 30 nye år
-
du kan jo skru ut en fra ett bilopphuggeri, det er nok billigst
-
tusen takk for det, orkan mannen :) Har nå skrudd ut girkasse, dasjbord, varmeapparat, rattaksling og pedalboks. Skal bytte til ZF kasse, bytte dasjbord pga sprekker, varmeapparat pga lekasje, rattaksling pga brudd i hylsa(!), og bygge om til hydraulisk kløtsj. Bunnpanne med tanker på sidene og ekstra skvalpeplater er under konstruksjon, da jeg slet litt med manglende oljetrykk i sving på en lokal gocart bane i området... Her har jeg ordna til pedalboksen: Skal også bytte kanaler, og nedre del av bakskjermene i løpet av vinteren, ny turbo og grenrør, samt lmm og større dyser.
-
biltema....
-
er det lh2.4 eller regina motorstyring?
-
ett Y ledd på oljetrykkbryteren er ganske vanlig. får det du trenger på tess eller lignende butikker
-
jeg kjøpte fra v-parts, de med hele den øvre raden hvit, og mine lekker ikke. har ikke behøvd tette med silicone eller noenting :)
-
volvo selger jo også, den orginale som "skal" brukes i anti-spin akslingen
-
er forskjellige bremseklosser, så det er litt greit å ha samme kalipper på hver aksel ;)
-
du får mindre caster, og det påvirker selvoppretningstendensen. du kan risikere at den (nesten) ikke retter opp rattet etter du har svingt. jeg hadde byttet de til servokuler.