hei folkens!
jeg har kjøpt meg en golf 5 1,9tdi. jeg fikk ctc-chippet den første uken jeg kjøpte den, noe som er ett kjempeløft på ytelsen, virkelig verdt det.
den ruller på 225/40-18. jeg har alltid senket mine biler, og det må denne også, da det er mye tomrom over dekkene her.
jeg har bestilt ett sett Spax RSX coilovere, men justerbar høyde, og kompresjon og rebound. jeg har også bestilt ett sett H&R stabstag, med 2 hardhetsjusteringer og poly-foringer, 28mm fremme, og 24mm bak. i tillegg har jeg bestilt polyforinger til opphenget fremme.
jeg lurer på om noen som har god greie på opphenget på disse bilene har noen tips på anbefalte innstillinger for meg?
de tipsene jeg har funnet på nettet, er å sette stabstaget fremme på mykeste, og bak på hardeste innstilling, for å redusere understyringen.
på coiloverene er det tipset om å sette bakdemperene ganske langt mot det hardeste bak, og mot det mykeste fremme.
jeg regner med å sette høyden rundt en 1,5 - 2 cm rom over dekkene både fremme og bak.
jeg er en voksen mann, med voksne barn, så tips om å "slamme" bilen lavest mulig, og lignende er ikke nødvendig ;-)
jeg ønsker en fin kombinasjon mellom komfort og kjøreegenskaper.
alfi