Har søkt litt rundt og funnet svar på noen av spørsmålene mine, men ikke alle. Så ser meg nødt til å starte en ny tråd og håpe på å finne ut av ting etter det.
Har hatt mye problemer med bilen nesten fra første dag etter den ble kjøpt. Noe er blitt fikset, men det oppstår stadig nye ting.
For noen uker siden merket jeg at kjøleviftene gikk uten grunn og temperaturen på bilen øket aldri. Når jeg også kjente på rørene fra radiatoren så var disse intet annet en lunkne, bilen fikk ikke drifstemp. Men kujøleviftene gikk uansett om bilen ikke fantes varm. Og man får ingen varme inn i kupéen.
Hadde så bilen inne til service, og de fant feil ved en temp føler(noe jeg først hadde antatt at var grunnen til feilene). Denne ble så skiftet og bilen så ut til å fungere igjen, temp gikk opp til 90 grader, kjøleviftene gikk ikke, og man fikk varme inn i kupéen. Men dette holdt bare i 3 dager så var samme feil der igjen, kontaktet så verkstedet som hadde skiftet temp sensoren og hintet frempå at den temp sensoren de hadde satt inn muligens var defekt, men dette ble avbekreftet på det sterkeste av de(har ikke vært der med bilen enda, bare pratet med de på tlf i ettertid). Om det er temp sensor så mente jeg det kom til å bli en garanti sak på den sensoren, men det ble også avvist.
Så jeg skal nå sjekke sensoren selv, og lurer litt på hvor stor motstand det skal være i temp føleren, og hvorfor denne har innvirkning på at bilen ikke blir varm? Selv om føleren ikke fungerer så skal da vel bilen fortsatt komme opp i litt temp?
Også har det oppstått et problem med ESP (antispinn), dette viser seg å være en spordisk feil. Jeg tenker umiddelbart på dårlig kontakt et sted. Noen som vet hvor det er mest sannsynlig at feilen ligger?
Er det mulig å laste ned en gratis repair manual et sted eller er man nødt til å gå til innkjøp av en?
PS. Bilen er også vanskelig å starte, dette kommer vel av at motoren får feil info fra temp føleren og tror bilen er varm eller no og dermed gir feil bensin/luft blanding. Som resulterer i start problemer.