Her er saken:
jeg ble tatt i en gjennomsnittshastighet på 121,68 km/t over en strekning på nesten 1300 meter. Målingen foregikk i 37,5 sek.
Da advokaten min leste opp politirapporten, virket alt sammen litt merkelig..
Rapporten sier at han så bilen min å komme i høy fart forbi, og han startet da den stoppeklokke greia si, men måtte vente 15 sek på grunn av trafikk..
Det betyr da at sivilbilen har brukt 22,5 sek, på strekningen jeg brukte 37,5 sek på, og da jeg regna på det, fant jeg ut at politimannen har hatt en gjennomsnittshastighet på ca. 203 km/t, noe som i mine øyne virker umulig, han må tross alt aksellerere opp i fart i tilegg.
I tilegg har han målt meg på en råtten måte.. Han så meg kjøre forbi, starta stoppeklokka, jeg forsvant over bakketoppen, han kjørte etter, så jeg var borte (antagelig forsvunnet over neste bakketopp) og kjørte videre for å se om han så meg oppe på neste bakketopp. Da han ikke gjorde det, fant han et punkt å avslutte målingen på, deretter tok han meg igjen senere på strekningen, og stanset meg etter da han kjente igjen bilen min når jeg saknet ned farta før en fotoboks.
Politimannen så meg altså kun når jeg kjørte forbi, deretter når han tok men igjen en liten stund etter at målinga var ferdig.
Politimannen var alene i bilen.
Jeg vet at jeg har kjørt for fort, og må ta konsekvensene for det, men jeg har mine tvil på at jeg har hatt en så høy gjennomsnittsfart, jeg risikerer også en fengselstraff på 14 dager eller mer (det er lagt opp påstand) og det er jeg ikke interessert i. I tilegg får jeg 11-13 måneder utsettelse, og må da ta lappen på nytt.
Er det noen som har noen råd om hvordan jeg f.eks kan så tvil i hva politimannen's kontroll/rapport? Noen som vet om noe av det politimannen her har gjort er ulovlig?
Mvh, FuzZ