Hei folkens. Har lest litt på forumet tidligere, men dette er første post.
Har ikke bygget bilstereo tidligere, men fikk igjen noen kroner på skatten, så på delvis impuls gikk jeg til innkjøp av følgende komponentert:
Pioneer DEH-30MP (spiller)
Sony XS-L102P5S (sub)
Hensikten med innkjøpet er å få bass i bilen. Kvalitet fremfor kvantitet, men uten å bruke for mye penger. Det skal bygges en lukket kasse på ~19 liter, jmf bilradospesialisten.
Har et par Eltax 6.5" (jada..) i dørene foran fra før. Disse har vært drevet av en 10 år gammel panasonicspiller på 26w(?) tidligere. Regner med bedring her med den nye spilleren.
Trenger dog en forsterker for å drive suben.
Tenkte først å gå for en Saga USC 9975 i brokoblet modus, men så ble jeg gjort oppmerksom på indoaudio.com.
Der kom jeg over monoblokker i klasse D, som f.eks. Sony Xplod XM-SD61X som er nytt for meg.
Jeg forstår klasse D har høyere effektivitetsgrad, og det er jo bra.
Men så er det dette med lydkvalitet hvor meningene synes å være delte.
Gitt lavbudsjett og at forsterkeren utelukkende skal drive sub, burde jeg gå for en brokoblet forsterker i klasse A/B (som Saga'en), eller en monoblokk i klasse D (som Sony'en) ?