Vel VW gikk inn i samarbeid med Pink Floyd for Europa delen av 1994 The Division Bell turneen, da ble det også avtalt et vist antall bilder som skulle gå under navnet Pink Floyd. Av utstyr så er det ikke så mye forskjell, men iforhold til golfer ifra 94-95 var det litt.
Somsagt egne setetrekk (med 94 logo, som heter Cluster One som også er på utsiden av bilen), 3 Pink Floyd (navn, logo) deksler over askebeger. Elektrisk soltak, Blaupunkt CD-Spiller og 6 høyttalere, Dobbel airbag, Grønne varmedempende ruter, Servostyring, Høydejusterbart ratt og 14" stålfelger med spesielle PF hjulkapsler.
Ikke så voldsomt da tenker man nå, men dette var tross alt i 94, så da var det en god del.
Den kom i motorvariantene. 1,6 (60 HK), 1,8 (90 HK) og Turbo Diesel (75 HK)
Så i den tiden var motorer med 1,8 den med mest HK iforhold til Golf 3 97 mod som har 1,6 (101 HK) som den med mest HK av de vanlige motorene (tenker da ikke GTI 16V, GTI 24 V og VR 6)