
arthur.saeter
Bruker-
Innholdsteller
59 -
Ble med
-
Besøkte siden sist
Alt skrevet av arthur.saeter
-
ok, da vet jeg ikke. jeg hadde et lite problem med fusking på min gti. skiftet luftmengdemåleren og to vakum slanger med hull i. gjorde susen det. god som gull no
-
Godt spørsmål som jeg også lurer på. Er det noen som vet hvor mye dette utgjør på effekten? 10-15 hk?
-
Er det noen som vet hvor man får kjøpt katalysator replacement kits? Eller hva det no heter. Eller er det like greit å finne seg et rør og lage en fjøsmekk patent? Tips?
-
lambasensor eller en eller annen føler. ta en diagnose test med et verksted.
-
norges peneste gti? har sett den før her, syns den er utrolig fin
-
første bud visst man skal selge noe er å legge ut bilder...
-
jamex har vel ikke høydejusterbart senkesett, bare justerbar hardhet.
-
her er ny bilen min... og da er det vel bare å takke for seg og flytte over til mitsubishi forumet. kommer nok tilbake om ikke så lenge
-
temmelig uaktuelt da gitt. ikke akkurat billig lenger
-
vet du pris da?
-
RAI RAI, ser her: jeg fant denne bilen på Oslo Bilauksjon. sjekk km stand. 1993 VW GOLF 1,8 3DØRS 1.Reg.: 26/01/1993 KM: 56.633 Farge: HVIT Utstyr: GODKJENT SENKET,S.LÅS, EL.SPEIL,2XAIRBAG EU GODKJENT 01/2003 dette lukter lureri, enig? Bedre med en det står 200 000 på da ja. Er det noen som har erfaring med BCA? bilauksjon altså.
-
sirenen skal være utkoplet ja. jeg las ta og med at den skulle peke nedover ja.har sett et par andre amatør feil med alarmen å. Det er brukt "strømtyver" , noe som ikke skal benyttes. Men den fungerer vel på sett og vis. Noen småting som ikke er helt i vater men.
-
alarm som ikke virker er noe herk han kisen som jeg kjøpte bilen av sa at alarmen var utkoplet fordi den føleren som ligger nedenfor rattet er klikk. Den føleren drev og utløste alarmen av seg selv. Alarmen kunne utløse seg og blinke på timesvis. Noe som sliter på batteriet i lengden. Derfor ble den visstnok utkoplet. Skuta di er en 93 mod og ikke 92 mod. Den er registrert sent på året i 1992, men den har airbag, noe som først kom på 1993 modellene. Visst jeg ikke tar helt feil.
-
den øverste golf'en som jeg la inn har gått 129 000. Golf GL, den kule svarte, som var solgt
-
kan få nesten 3 litt "dårlige" i stede for en av de du kjem med. men de såg rimelig bra ut. syns forresten at speilene var tøff. når en 92 mod har gått over 200 000 så er trygg på at det stemmer. blir skeptisk når jeg ser den 92 mod øverst som bare har gått 128000, det er med servicehefte men likevel. Det trikses med de å så.
-
Jeg har akkurat solgt GTI'n min. Har spekulert litt på hva jeg skal gjøre, kjøre gammel toyota eller kjøpe meg ny Golf. Er det noen på forumet som vurderer å selge bilen sin? Jeg har et par biler på hånden som er interessant. Denne som var utrolig kul, var såklart solgt samme dag som den ble lagt ut på nettet. Golf GL, km stand 128 000, komplett servicehefte pris 49000 nesten for godt til å være sant men. Er det andre enn meg som syns denne var skikkelig tøff? Men jeg det er VR6 som frister mest såklart og har forhørt meg litt om denne. Kanskje det er noen som kjenner til den også. Bil: VW Golf VR6 174HK 2,8L Årsmodell: 1992 Karosseri: 5-dørs coupé Motoreffekt: 174Hk Drivstoff: Bensin Gir: Manuelt gir Antall dører: 4 Antall seter: 5 KM: 207000 Reg.avg.: 1.367,- Farge: Violet Utstyr: Alu.felger (sommer), Hengerfeste, Metallic, ABS, Sentrallås, Oppvarmet speil, Servostyring, El. justerbare speil, Alu.felger (vinter), Radio RDS CD spiller, El. takluke, 17" Felger med nyere dekk! KING DRAGOON SPORTSFILTER! -------------------------------------------------------------------------------- Jeg har sjekket forsikringsprisen på VR6 og fikk denne artige mailen til svar...hehe Bilmerker som er utsatt i ulykker, store motorer, utsatt for tyveri etc. er merket "gul" i vårt register, og kombinasjonen med "gule biler" og ungdom under 25 år får vi ikke til å legge inn. Alternativet var å sette VR6'n på muttern, som med GTI'n. Prisen ble nesten den samme, 6700,- Trudde vr6 var mye dyrere å forsikre. Er det noen som har et stalltips til meg?
-
det vet jeg ikke, men det er vel bare å prøve det så finner du det ut. jeg har solgt kjerra, så jeg har ikke bil å prøve det på lenger
-
det er et triks. du kan stille intervall tiden på viskerne. sånn gjør du det 1, start intervallen 2 stopp intervallen 3 vent f.eks 5.5 sekund før du startet intervallen igjen, da vil viskerne gå med intervaller på 5,5 sekund.
-
ikke som jeg vet om. men det er heller ikke en bil man biter seg merke i ved første øyekast... kjenner en som har en rød caddy men
Bilforumet diskusjon
Bilforumet er plassen du diskuterer bilrelatert innhold. Du spør gode spørsmål og får hjelp av dyktige medlemmer med til sammen tusenvis av år med erfaring fra bilhold. Du kan diskutere alt fra bremseproblemer, tips til montering av ekstralys, hjelp til feilsøking. Du kan også dele dine erfaringer med andre og hjelpe andre medlemmer av dette fantastiske samfunnet.
Kommersielt innhold
Innholdet på forumet er i all hovedsak brukergenerert og blir moderert av brukerne selv. Det er strenge regler for posting av direkte reklame fra eksterne aktører. Forumet eies av Ekstralys as og er hovedsponsor av forumet. Ekstralys og enkelte partnere har anledning å poste umoderert innhold som kan inneholde produktplasseringer. I slike tilfeller vil kommersielt innhold være merket av den som poster i dens signatur.