Takk for godt svar.
Siden du har GTI Pro, bruker du denne til både base og klar?
Tenker også på å bestille DeKups, eller 3M PPS slik at vaskingen skal bli lettere, og jeg kan ta vare på lakk som blir til overs.
Når det gjelder PPS, kan jeg få kjøpt adapter samt koppene og lokk i Norge, eller må dette også bestilles på spraygunsdirect?
Når det gjelder vasking av sprøyta må det læres før jeg begynner. Lommeboka vil nok ikke kjøpe to sprøyter denne gangen.
Siden det ikke er noen proff lakkering, og jeg skal lakkere kun til meg selv tror jeg ikke dette skal bli noe problem.
Manometer til lufttilførselen på sprøyta må også skaffes, vurderer den digital til Devilbiss, men er usikker på om det er like greit med et vanlig manometer.
Ser også at Devilbiss GTI Pro sprøyta kan fås kjøp med forskjellige dyser, som innebærer forskjellige metoder/luftmengde igjennom sprøyta. Har for øyblikket en ganske liten kompressor på rundt 300 l/m, men kan eventult låne av en kamerat og koble enda en sammen med denne med et y-ledd hvis det er mulig.