Heisann :)
Jeg mistet lappen for et par uker siden og sivilen mener jeg ble målt med laser i 89 km/t i 60 sonen. (etter sikkerhetsmarginen er tatt vekk) Jeg var ikke enig, og skrev under på at jeg ikke godkjente at de tok fra meg lappen. Jeg hadde kjørt i rundt 70.
Dette sa jeg også.
Nå skal jeg i tingretten snart og lurer på hva som egentlig skjer der og hva jeg bør og kan si. Hun som ringte sa simpelthen at dommeren ville avgjøre om politiet hadde grunn til å beholde lappen min.
De mener å ha målt meg med laser. Enten har de målt dette mens de kjørte etter meg (som ikke kan ha vært lenge) eller så har de stått stille et sted. Men jeg vil gjerne vite nøyaktig hvor jeg ble målt, og når de kalibrerte laseren sist. Får jeg vite dette i tingretten? Jeg har ikke fått noe skriftelig fra politiet etter jeg ble fratatt lappen.
Jeg hadde kjæresten min i bilen med meg som også kan gå god for at jeg ikke kjørt SÅ mye for fort. Hjelper det?! Eller er det liksom endelig når de har LASER, uansett hva vi sier?!
Er det noen som har noen råd til meg her? Alle svar er av interesse!
På forhånd takk! :))