Hei.
For et par dager siden var jeg ute med volvo'n og kjørte litt..
Ikke noe skikkelig hardkjøring, men såpass som det burde være på en sommeraften.. Da jeg kom frem hørte jeg at det boblet i ekspansjonstanken, og merket at det manglet litt væske..
Kjørte hjem og skifta ut termostaten, og fylte etter kjølevæske.
Etter test virker det som om nåla til vanntemperaturen inni bilen ligger bitte litt over midtstilling kanskje 2-3 mm.
Det virker som om det ikke er like godt drag i bilen heller (her er jeg usikker da jeg prøvekjørte en ny m3 her om dagen:m'm:)
Etter å ha kjørt noen mil merka jeg at det hadde minket i vannbeholderen igjen. Noramlt siden det kom luft i systemet ved termostatbytte.. Har bare kjørt et bar timer etter etterfylling av væske, men hører fortsatt litt klukking i ekspansjonstanken når jeg stanser bilen. Den andre 940'en jeg har ligger termonåla alltid dønn på midten. Og mener den gjorde det på denne også bare for noen dager siden... Noen som har en formening om hva dette kan skyldes?