Heisann!
Litt om bilen:
Bilen har alltid lagd en sånn kakkelyd når motoren går på under 2000 rpm, når man har høyere turtall går den stilt, har egentlig alltid tenkt at det er et løst deksel eller noe, men har kjent på motoren at det faktisk kakker litt hardt.
Men så har det seg slik:
Bilens termostat er gåen, og jeg glemte bilen på tomgang en gang slik at den overopphetet og koket, jeg skiftet kjølevæske, og bilen har kjørt ca. 7 mil etter det, helt uten problemer eller nye lyder eller noe, samme gamle kakkingen.
Men idag tok pappa seg en tur. - Og der røk registerreimen.. Nå spekuleres det i om det kan ha noe med den episoden der den overopphetet? At vannpumpen har kilt seg fast? Er dette min feil??
Fatter'n mener at den har blitt skjært som følge av overopphetningen, og nå skal jeg betale ny motor bla bla bla.. kan bilen kjørt vanlig noen mil og så plutselig brutt helt sammen sånn uten videre?
Jeg tror heller det var tilfeldig at registerreimen røk jeg..
For hvis motoren hadde vært varmskjært/vannpumpen hadde kilt seg så hadde han aldri klart å kjøre de milene der vel? Pluss at det er en 3KM lang BRATT oppoverbakke der motoren må arbeide en god del for å holde 80 km/t, og det hadde han vel aldri klart med skjært motor, han hadde vel ihvertfall merket det? Hadde vannpumpen kilt seg skulle han vel hørt lyder?
Takker på forhånd for svar!:)