Heisann, skal ha min første bil og er egentlig bare på jakt etter litt grunnleggende veiledning til hva jeg bør legge i den.
Kriteriene er egentlig bare at bilen skal holde seg godt, at jeg ikke trenger å måtte skru noe særlig på den. Jeg er typen som er forsiktig og kommer mest sansynlig bare til å kjøre fra A til B. Har også planer om å beholde den første bilen i mange år framover, så den vil bli stelt godt og kjørt pent med.
Men nå skal det sies at jeg egentlig kun liker karosseriet til A4 2001 mod og oppover, liker også veldig godt karosseriet til A6 sine 99 modeller og oppover.
Utgangspunktet mitt var at jeg egentlig ikke skulle bruke mer enn 100 000 på bil, men slik jeg ser det så ligger det litt i gråsonen til hva man får av hva kvalitet anngår?
Ville du nøyet deg med å legge 100k i en A4/A6? Eller ville du kjøpt deg en til 150k? Jeg har verken mer eller mindre å legge i. For de siste 50k må det spares hardt noen måneder framover.
Etter hva jeg ser på finn så er alt over 1999 modeller veldig dyrt. Jeg ser volkswagen boraer som er styla for 60k og har kjørt halvparten så lite som audi modellene jeg ser på og de går for halve prisen.
Så hva må man egentlig ut med for å få en dugbar A4/A6? Er det ikke å oppdrive til 150 store så får jeg vel heller begynne å se meg om etter andre alternativer.