Tja... Høres ut som om at du sliter med det samme som eg gjorde..
Eg hadde lekasje på ene bremse-sylinderen på venstre side bak. Når bremse-bandene begynner å bli slitte, så skyves sylinderen lenger ut, og har større sjangse for lekkasje. Bandene mine var forsåvidt fine nok til at vil fortsette å bruke dei, så eg stakk på biltema å fikk tak i ny sylinder.
Forholdsvis enkelt å skifte, men du må lufte bremsene når du har gjort det. Når eg tenker meg om... så er det ikkje sikkert at det vil hjelpe deg med handbrekket.
MEN, du har en justeringsmulighet for å kunne sette bandene "lenger ut" mot trommelen. Imellom bandene, under sylinderen så ser du et tannhjul som du kan justere på. Finn frem et litt større skrujern, og skru dette tannhjulet en eller annen vei (eine veien er for å stramme, og andre er for å slakke av). Husker ikkje hva for vei som gjorde hva, men det finner du fort ut av.
Dette kan du gjøre på begge sider, prøv å få dei noenlunde likt justert ihvertfall. Test det med å for eksempel kjør sakte framover, mens du forsiktig tar opp handbrekket. Du ser då fort hva for hjul som låser først osv...
Håper det her var til hjelp? ;)
Og du har nok samme problem som meg. Det her funket fint ihvertfall. Eg kunne kjøre på glatta, dra maks opp handbrekket og ingenting skjedde :P I tillegg så var det hull på wire'en min som gikk bak til venstre siden. Den måtte eg selvfølgelig også skifte, siden det vil kunne samle seg vann og skit inni der og på vinterstid, så vil du nok ikkje kunne klare å dra i den wire'en siden det sikkert har fryst til is.
Gi gjerne tilbakemelding på om eg er heilt på villspor, eller om de ter noe meir du lurer på. Eg har akkurat kjøpt meg ny bil no siden eg ønsker å ha en litt større bil no. (Rav 4)
Liten ting til. OM du skal skifte bremseband, så MÅ/BØR du også skifte bremsesylinderen. Grunnen til det er at membranen som ligger på sylinderen over tid er "strekt ut", sånn at om du då må trykke denne sammen, så går det mest sansynlig hull på denne membranen.